Клапани зворотні вогнезагороджувальні

Клапан зворотний вогнезагороджувальний

Клапани зворотні та вогнезагороджувальні призначени для захисту від протитоку газу, а також від зворотьного удару полум'я.

Робота без клапана - НЕБЕЗПЕЧНА!

За 10 років на ринку, дані клапани зарекомендували себе як надійне і безвідмовне устаткування.

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ:

- Затримує протитечу газу при тиску від 0,03 кгс / см2 і більше;

- Металокерамічний пламегасящій елемент (з розміром мікропор не більше 40 мкм) запобігає проникненню полум'я в рукава і балони; тримає не менше ста зворотніх ударів полум'я поспіль;

- 100% випущених клапанів тестуються в сертифікованій лабораторії.

Принципова схема роботи клапана зворотнього вогнезагороджувального.ПИТАННЯ ЯКІ ЧАСТО ЗАДАЮТЬСЯ

1) Що таке зворотній клапан?

Зворотній клапан - запобіжний пристрій, що запобігає зворотній струм газу. Запобіжний пристрій - пристрій, що запобігає небезпечного експлуатаційного стану або руйнування обладнання (апаратури) при їх неправильному використанні або аварії.

2) Що таке вогнезагороджувальний клапан?

Вогнезагороджувальний клапан - запобіжний пристрій який запобігає проходженню полум'я, що виникає при зворотньому ударі або розкладанні пального газу, а також його суміші з киснем або повітрям, в устаткування, що захищається, в  апаратуру і комунікації.

3) Чим відрізняється клапан зворотній від клапана вогнезагороджувального?

В клапані зворотньому встановлений клапан , який захищає апаратуру тільки від перетікання газів. А в клапані вогнезагороджувальному крім клапана зворотнього вбудований пламегасящій елемент запобігає проскакуванню полум'я завдяки припиненню процесу горіння в його мікропорах (<40 мкм).

4) Я поставив клапани вогнезагороджувальні на різак, кисневий та газовий. В результаті зворотного удару у мене згоріла трубка суміші. Чому вогнеперепинювачів не захистили різак?

Клапани вогнезагороджувальні ставляться на вхідні штуцери різака або пальника, і мають можливість захищати обладнання, яке знаходиться за ними. В даному випадку це рукав, редуктор і балон. Відповідно вогнезагороджувальні клапани не змогли захистити трубку суміші від перегорання.

5) Чи можлива робота клапана вогнезагороджувального на тиску кисню понад 25 кгс / см2?

Згідно з паспортними даними на клапан вогнезагороджувальний  максимальний робочий тиск кисню 10 кгс / см2. У конструкції клапана вогнезагороджувального пламегасящій елемент виконаний з нержавіючої сталі 12X18Н10Т. Максимально допустимий тиск кисню для даної конструкції клапана вогнезагороджувального становить 25 кгс / см2, відповідно до вимог ГОСТ 12.2.052-81 «Обладнання працює з газоподібним киснем», при типі контакту М1. При тиску кисню понад 25 кгс / см2 і швидкості руху потоку 25 - 80 м / с може призвести до загоряння пламегасящего елемента.

6) Який термін служби у вогнезагороджувального клапана, і чи можна його ремонтувати.

У лабораторії заводу ДОНМЕТ, досвідченим шляхом встановлено, що вогнезагороджувальний клапан може витримати до 50 зворотних ударів поспіль, або 3000 зворотних ударів за умови повного охолодження клапана після кожного циклу спрацьовування. Після чого вогнезагороджувальний клапан вважається непридатним до експлуатації, зважаючи на зниження його пропускної спроможності більш ніж на 30%. Зниження пропускної здатності пов'язано із засміченням пір пламягасящие вставки сажею.

Відремонтувати клапан можливе тільки в умовах підприємства виробника, але дешевше купити новий.